Dlaczego warto?

Kobiety intuicyjnie poszukują sposobów radzenia sobie z lękiem i napięciem towarzyszącym im często w ostatnim trymestrze ciąży. Dlatego coraz liczniej uczestniczą w zajęciach szkół rodzenia, które przybliżają prawdę o porodzie i obniżają poziom niepotrzebnego lęku.

Uczestnicy szkół rodzenia oczekują - poza praktycznym przygotowaniem, nawiązania relacji z innymi uczestnikami, którzy są w podobnej sytuacji. Mając kilkuletnie doświadczenie w kontaktach z kobietami będącymi w ciąży, prowadzimy zajęcia w Malinowej Szkole Rodzenia Rubus w Kórniku.

Malinowa Szkoła Rodzenia

Przestrzegając zasad zdrowego odżywiania się w ciąży, kobieta spodziewająca się dziecka powinna uwzględnić w diecie produkty szczególnie "przyjazne" przyszłym mamom.

Dobroczynny wpływ malin, czyli dlaczego powinniśmy jeść maliny i pić herbatę z jej owoców i liści?

Oprócz dużej wartości odżywczej, owoce malin mają także właściwości dietetyczne i zdrowotne. Sam owoc maliny bogaty jest w duże ilości kwasów organicznych ( cytrynowego, jabłkowego, askorbinowego, salicylowego) związki śluzowe, pektyny, sole mineralne (najważniejsze to związki żelaza i miedzi) witaminy: C,A,B 2,PP.

Owoce malin są znanym środkiem napotnym, używanym w czasie przeziębień ,angin, infekcji bakteryjnych i wirusowych przebiegających z gorączką. Medycyna ludowa poleca maliny jako lek w leczeniu niedokrwistości, co może być uzasadnione zawartością mikroelementów, związków żelaza i miedzi. Liście malin dzięki zawartości garbników mają działanie ściągające i przeciwzapalne.

Niszczą bakterie i mogą być używane jako lek przeciwbiegunkowy oraz lek w przebiegu nieżytów żołądka i jelit. Znoszą także bolesne skurcze mięśni gładkich w jelitach, macicy oraz w ścianach naczyń krwionośnych. Doskonałym napojem dla kobiet w ciąży jest napar z liści maliny - stosuje się go od wieków w Afryce, Ameryce i Azji.

Liście maliny mają wpływ na wzmocnienie mięśni macicy ; regularne picie naparu pomaga znieść wysiłek związany z porodem. Liście maliny podnoszą też jakość i ilość naturalnego pokarmu matki. Już w drugim trymestrze ciąży powinno się pić napar z liści maliny raz dziennie, w trzecim trymestrze częściej - jeden, dwa razy dziennie.

SPRAWDŹ MALINOWE PRZEPISY